techops

Іншими словами, це різні підходи до розробки, розгортання та обслуговування IT-продуктів. Це робочі моделі, які визначають, як команда бере участь у процесі та виконує свої функції. Попри плюси NoOps, більшість технічних експертів не вважає її повною альтернативою DevOps.

  • DevOps розглядає розробку програмного забезпечення та IT-операції як єдиний потік.
  • Використання штучного інтелекту для автоматизації операцій, звичайно, підвищує ефективність.
  • Обидві концепції відіграють важливу роль у процесі розробки, але їх не можна розглядати як альтернативу одна одній.
  • 99% учасників, які запровадили його, відзначили позитивний вплив на бізнес.

Роль TechOps, DevOps, and NoOps в жизненном цикле программного обеспечения

  • Це не ідеальне рішення, але воно допомагає компаніям заощадити гроші на команду та її час.
  • А друга концепція ці правила створює під себе.
  • DevOps не замінює TechOps, а швидше заповнює прогалини цієї концепції.
  • В певний момент SDLC взаємодія цих концепцій допоможе масштабувати розробку.
  • Це робочі моделі, які визначають, як команда бере участь у процесі та виконує свої функції.

DevOps розглядає розробку програмного забезпечення та IT-операції як єдиний потік. Це покращує робочий процес, робить його більш гнучким та швидким. А TechOps наголошує на стабільності та надійності. DevOps не замінює TechOps, а швидше заповнює прогалини цієї концепції.

Является ли TechOps альтернативой DevOps?

techops

Щоб процес був ефективним та надійним, вам потрібен TechOps для обслуговування, відновлення та оптимізації інфраструктури. А ще потрібен DevOps, щоб зробити розробку гнучкою. В певний момент SDLC взаємодія цих концепцій допоможе масштабувати розробку.

DevOps

techops

NoOps може techops забрати на себе більшу частину дій щодо реалізації та моніторингу програм, зменшуючи втручання співробітників TechOps. Це не ідеальне рішення, але воно допомагає компаніям заощадити гроші на команду та її час. Зазвичай команда розробників спочатку визначає та збирає вимоги для програми, яку належить написати.

  • Зазвичай команда розробників спочатку визначає та збирає вимоги для програми, яку належить написати.
  • Так вони можуть зосередитися на створенні продукту та ефективніше виконувати інші важливі технічні завдання.
  • Багато хто вважає, що NoOps можна настроїти лише для деяких операцій.
  • Суть підходу NoOps, або відсутності операцій, у тому, щоб повністю автоматизувати адміністрування та використання.
  • Це покращує робочий процес, робить його більш гнучким та швидким.
  • Вона включає різні методи, щоб знайти швидке, але ефективне рішення.

TechOps чи DevOps: що краще?

Різниця в тому, що TechOps дотримується правил, щоб бути стабільною та знижувати ризики. А друга концепція ці правила створює під себе. Вона включає різні методи, щоб знайти швидке, але ефективне рішення. Atlassian у 2020 провело дослідження тенденцій у DevOps. 99% учасників, які запровадили його, відзначили позитивний вплив https://wizardsdev.com/ на бізнес. Головна відмінність двох концепцій у тому, що DevOps діє на випередження, а TechOps розв’язує проблеми в міру їх надходження.

techops

SDLC: роль Ops-фахівців у циклі

Використання штучного інтелекту для автоматизації операцій, звичайно, підвищує ефективність. Але ідея того, що компанії можуть використовувати його та хмарні сервіси, щоб прибрати всі ІТ-операції, поки що нереальна. Багато хто вважає, що NoOps можна настроїти лише для деяких операцій. Тому, якщо ви хочете масштабувати розробку, краще не розраховувати на цю концепцію. Суть підходу NoOps, хто такий web-розробник або відсутності операцій, у тому, щоб повністю автоматизувати адміністрування та використання. Тоді команді не треба буде керувати процесом розробки та контролювати його.

Вони зазначають, що у довгостроковій перспективі цієї концепції недостатньо. Багато розробників вважають, що TechOps — це класичний підхід до DevOps. Щоб стати TechOps-інженером, потрібно вміти писати код, управляти проєктами, аналізувати інциденти та розв’язувати проблеми інфраструктури. TechOps тестує та контролює готову систему в робочих умовах. Сюди відносяться перезапуск сервера після збою, автоматичні процеси, які тестують помилки, підготовку звітів про помилки. Тобто ситуації, які відбуваються вже після того, як продукт виготовлено.